גוגל אנליטיקס המדריך המלא למתחילים חלק א׳ מעודכן לשנת 2021 - Google Analytics

 1. הבית לקידום
 2. מאמרים
 3. כלי גוגל
 4. Google Analytics המדריך המלא חלק א׳ מעודכן לשנת 2021
המדריך-למתחילים-גוגל-אנליטיקס-חלק-א-רקע-1

מבולבלים מגוגל אנליטיקס? אל דאגה אתם לא לבד

גוגל אנליטיקס מכיל ומעבד הרבה מאוד מידע וכשנחשפים אליו בפעמים הראשונות הוא עלול לגרום גם למתכנת מנוסה לומר לעצמו רגע מה הולך פה?.

גוגל אנליטיקס מיועד לספק למשתמש דוחות לגבי הנכסים שלו (האתרים המאומתים של המשתמש) ולאפשר לו לנהל את המידע (ויש לא מעט מידע כבר לאחר מספר חודשים) בצורה יעילה ונוחה, ולמען האמת היום (אני כבר מומחה מטעם גוגל אנליטיקס וייקח זמן להגיע לשם אך הכל אפשרי אז הישארו חיוביים 😃 )

אני מייעל את המשימות שלי דרכו בצורה מושלמת ולא הייתי יכול לתאר לעצמי דרך יעילה יותר להשתמש בכלי המדהים שגוגל יצרו למען הלקוחות שלהם.

אז בואו נפסיק עם הפטפטת ונקפוץ לעניינים:

 • מה זה גוגל אנליטיקס?
 • האם גוגל אנליטיקס בחינם?
 • הוספת חשבון בגוגל אנליטיקס.
 • איך משתמשים בגוגל אנליטיקס?.

מה זה גוגל אנליטיקס?

גוגל אנליטיקס הוא כלי להזרמת מידע מהדפדפן של המשתמש דרך האתר שלך לפלטפורמה של גוגל, או במילים יותר פשוטות הדרך הנוחה ביותר לבעלים של כל נכס (אתר אינטרנט אפליקציה וכדומה) לבדוק באופן קבוע את מצב הנכס בעולם, כמה כניסות יומיות היו, כמה יציאות מהאתר התרחשו לאחר כמה זמן שהות באתר, באילו מילות מפתח הנכס מוצג בגוגל ואפילו כמה קליקים מחיפושי הגולשים בגוגל עברו לנכס מצירופי מילים מסוימים. (כמובן שזה לא נגמר פה והדוחות האפשריים להצגה והרזולוציה שגוגל אנליטיקס מאפשר לך לגשת לנתונים היא מדהימה ויכולה לספק לכל בעל אתר את היתרון היחסי שהוא צריך על מנת לקדם את העסק ולהביא עוד לקוחות).

לגוגל אנליטיקס לוקח זמן לשאוב את הנתונים הרצויים לך מהמשתמשים ומהחיפוש לכן שים לב ללמוד את אופן השימוש לפני שהנתונים שלך הנכס שלך נכנסו לפעולה.

האם גוגל אנליטיקס בחינם?

ישנן 2 גרסאות לגוגל אנליטיקס אחת בחינם לחלוטין והשנייה גוגל אנליטיקס 360 בתשלום חודשי / שנתי.

עסקים קטנים עד בינוניים ( עד 50 עובדים בד״כ) יסתפקו בגוגל אנליטיקס בגרסתו החינמית, ואילו חברות גדולות ותאגידים ולרוב יעדיפו לשלם על התוספות שגוגל אנליטיקס מציע כדי לנהל את המידע בצורה אף יותר יעילה.

ההבדלים בין הגרסאות:

 • דיווחי משפך (נדבר על כך בהרחבה בהמשך) בצורה מורחבת ומתקדמת.
 • דיווחים מצטברים.
 • עוד יכולות צפייה במשתמשים.
 • עוד תכונות למדידת ממדים.
 • מדדים נוספים לכל תכונה.
 • מדידת מידע ללא הגבלה.

התשלום לגרסה המתקדמת ייתן לך גם תמיכה ייעודית ויכלול גם חשבון ניהול מותאם לחברה שרק זה עלול לשכנע חלק מהמשתמשים לשלם עבור גוגל אנליטיקס.

כמה עולה התענוג?

וכן לצערנו הרב זה בכלל לא זול, התשלום השנתי לגוגל אנליטיקס 360 מתחיל מ150,000$ בשנה (בתשלום חודשי) והתשלום רק עולה מהרגע שהנכס הגיע למיליארד כניסות בחודש. אנליטיקס 360 לא מתאים לכל עסק ובכל זאת אם ברשותך התקציב לממן את הכלי ולשלם למומחה אנליטיקס העובד ברשותך ומנהל את המידע זה עלול להיות שיקול משמעותי כנגד המתחרים בענף.

אם כבר יש לכם חשבון בגוגל (לדוגמא כתובת ב Gmail) הרגישו חופשי לדלג לשלב הבא.

פתיחת חשבון בגוגל:

לפני שנתחיל בפתיחת חשבון בגוגל אנליטיקס עלינו לעשות צעד אחד מאוד חשוב, לפתוח חשבון בגוגל ולהיות בעלים של כתובת משתמש וסיסמא.

לאחר שיצרנו משתמש בגוגל אנחנו יכולים להתחיל בהרשמה לגוגל אנליטיקס

הוספת חשבון בגוגל אנליטיקס:

היכנסו לגוגל אנליטיקס ולחצו על בואו נתחיל (Get started).
הכניסו את שם הדומיין שלכם (לדוגמא mywebsite.co.il) תחת הכותרת הנכס שלי (my property) ולחצו הבא.
ייפתח לכם חלון עם כתובת טקסט שצריך להעתיק ולהוסיף ברשומות הDNS(לינק הסבר*) שלכם, תחת שם הדומיין ברשומה הראשית וקטגוריית TXT בסוג הרשומה, לאחר מכן הדביקו את הטקסט שקיבלתם מגוגל בתיאור ולחצו החל ( או אישור תלוי בספק הדומיין). לרשומות הDNS לוקח זמן להתעדכן ולפעמים בשלב הזה נאלץ לחכות קצת זמן (מניסיוני האישי ועם ספק הדומיינים שSeo Top עובדים אתו לוקח כחצי שעה מרגע האישור) עד לרגע שהפעולה בוצעה.
חזרו אל החלונית בפלטפורמת גוגל אנליטיקס ולחצו אישור לקבלת בעלות על הנכס.

מעולה! סוף סוף אתם הבעלים הרשמיים של הנכס שלכם ויכולים להתחיל לאגור מידע אודותיו.

יוצר המאמר

מציג-תמונה-מומחה-קידום-אורגני-ניר-פרץ

Seo Top

מומחה קידום אתרים אורגני

הדרך הטובה ביותר לקדם אתר היא לנתח כמה שיותר נתונים ממנו, מהמתחרים שלו ומהשוק ובכך לייעל את המשימות השוטפות למקסימום